Umělci vyplouvají na novou vlnu hudby míru

Není náhoda, že právě na stránkách Vůně světla mám tu čest pozvat vás na výjimečný koncert, jehož smyslem je přinést celému světu štěstí. Za účelem odstranění zármutku v lidských dějinách prostřednictvím hudby, rodí se zcela nové celoplanetární hudební těleso Global Art Philharmonic Orchestra, které poprvé zahraje v pondělí 3. června 2019 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Na inaugurační koncert přiletí z Japonska zakladatelka EG ART PRODUCTION Senyu Ryuka, která je duchovní matkou tohoto vznešeného cíle. „Jsem přesvědčena, že právě umění má tu moc odstranit všechny války a přinést světu mír. Není snad touhou každého člověka prožívat radost a šťastný život? Žijeme ve vzácné etapě vývoje lidstva. Právě teď se otevírá brána ke skutečnému umění, které spojí svět na cestu dobra,“ svěřila ideu Senyu Ryuka.

Dvořákova síň pražského Rudolfina

Pro první koncert Global Art Philharmonic Orchestra si Japonci vybrali Čechy. Hlavním programem vedle Mozartovy předehry k Figarově svatbě a Beethovenova „Císařského“ koncertu bude víc než symbolická Dvořákova Symfonie Z Nového světa. „Zazní v provedení 61 předních hudebníků několika českých filharmonií a hudebních těles,“ prozradil český violista Karel Procházka, který inaugurační koncert pomáhá organizovat.

Koncert se zcela výjimečným posláním začíná v pražském Rudolfinu v pondělí 3. června 2019 v 19.30 hodin. Vstupenky je možné zakoupit na portálech goout.net nebo bohemiaticket.cz